کمپانی بزرگ Nextchip تکنولوژی خود را با نام AHD به معنی  Analogue High Definition معرفی کرد که همه ویژگی های HDCVI را داشت .

AHD در ابتدا تنها تا رزولوشن 1.4 مگاپیکسل را پشتیبانی میکرد ولی درسال ۲۰۱۵ بود که Nextchip نسخه ۲ مگاپیکسلی سیستم خود به نام AHD2.0 را ارائه کرد. . کمپانی داهوا ادعا کرد که در ‏AHD‏ از ‏تکنولوژی ‏CVI‏HD کپی برداری شده، ‏بخصوص نسخه دوم ‏AHD‏ ‏‎(AHD 2.0)‎‏ که ‏داهوا‏ معتقد بود یک کپی برداری کامل است.

اصطلاح دوربین مداربسته AHD یا AHD آنالوگ به معنی دوربین آنالوگ تیوی لاینی، روزولشن تصویر یکی از بزرگترین نقاط ضعف این دوربین هاست و برای جبران این مشکل تکنولوژی های جدیدی در سیستم های مداربسته آنالوگ ایجاد شد که یکی از آنها تکنولوژی AHD است.

نحوه عملکرد دوربین های AHD

در این تکنولوژی اطلاعات همچنان به صورت آنالوگ انتقال پیدا می کند ولی نوع کدگذاری آنها امکان انتقال اطلاعات با حجم بیشتر و در نتیجه گرفتن تصویر با رزولیشن بالاتر را ایجاد می کند. کدگذاری دوربین مداربسته توسط چیپ AHDTX انجام می شودکه این چیپ اطلاعات دیجیتال را از دوربین مداربسته دریافت کرده و آنها را به صورت AHD کدگذاری می کند و در سمت دستگاه DVR نیز چیپ AHDRX اطلاعات کدگذاری شده را دریافت و آنها به دیجیتال تبدیل میکند.

 

 

در تصویر زیر تفاوت دوربین های AHD و HD  و البته آنالوگ را میتوانید ببینید.

               دوربین مداربسته در اصفهان